Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eide Bu Sabah Anastasiadis İle Yeniden Bir Araya Geldi
05 Haziran 2017 Pazartesi Saat 18:53

Eide Bu Sabah Anastasiadis İle Yeniden Bir Araya Geldi

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bu sabah yeniden bir araya geldiği haber verildi.

Lefkoşa, 25 Mayıs 17 : Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bu sabah yeniden bir araya geldiği haber verildi.

Rum haber kaynaklarına göre, Eide görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, Anastasiadis’in ardından bir araya geleceği Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya, bu sabah Anastasiadis’le gerçekleştirdiği görüşmede ortaya konan bazı fikirleri ileteceğini söyledi.

Açıklamasında daha fazla çalışma yapılması gerekeceğini dile getiren Eide, “gidiş-gelişlerinin” bugün geç saatlere, belki de yarına kadar, bir süre daha devam edeceğini ifade etti.

“İmkânsız olmadığını ancak hala yapılması gereken işler olduğunu” söyleyen Eide, “Kolay olmadığını, çünkü şeytanın ayrıntıda gizli olduğunu, ayrıntıların ise iki taraf için de önemli olduğunu” ifade etti.

Eide, “daha az ele alınan güvenlik ve garantiler başlığı üzerinde daha fazla durulması konusunda, herhangi bir anlaşmazlık olmadığını” da sözlerine ekledi.

                            

Bu haber toplam 14301 defa okunmuştur
Eide Bu Sabah Anastasiadis İle Yeniden Bir Araya Geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans