Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ataoğlu: “Uluslararası Spor Organizasyonu Düzenlemede İşbirliğine Hazırız”
01 Haziran 2017 Perşembe Saat 11:37

Ataoğlu: “Uluslararası Spor Organizasyonu Düzenlemede İşbirliğine Hazırız”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkede uluslararası ölçekli spor oyunları düzenlenmesi konusunda tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Lefkoşa, 31 Mayıs 17 : Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkede uluslararası ölçekli spor oyunları düzenlenmesi konusunda tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Fikri Ataoğlu, yeni görev üstlenen Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyeti kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Fikri Ataoğlu kabulde yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs’ın dört mevsim spor yapılabilen bir potansiyele sahip olduğunu ve bunun pazarlanması gerektiğini kaydetti. Ataoğlu, uluslararası ölçekli spor oyunlarının Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenmesi hususunda tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

İmkanlar dahilinde her türlü spor organizasyonuna destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Ataoğlu, ülkenin tanıtımını yaparken Kuzey Kıbrıs’ın spor, kültür ve sağlık turizmi gibi alternatif olanakları ön plana çıkardıklarını vurguladı.

KTSYD Başkanı Çelen Oben ise yurtdışı tanıtım etkinliklerinde ilk kez ülke sporunun tanıtılması amacı ile de çalışmalar yapıldığını gözlemlediklerini belirtti ve Bakan Ataoğlu'na bu yönde gösterdiği çabalar için teşekkür etti.

  

Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur
Ataoğlu: “Uluslararası Spor Organizasyonu Düzenlemede İşbirliğine Hazırız” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans