Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kooperatifçilik, Tasarruf Ve Hayalleri”Ni Anlatan Öğrencilere Ödülleri Verildi
29 Mayıs 2017 Pazartesi Saat 11:18

“Kooperatifçilik, Tasarruf Ve Hayalleri”Ni Anlatan Öğrencilere Ödülleri Verildi

İlkokullar arası “Kooperatifçilik, Tasarruf ve Hayallerim” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BEROVA: “ÇOCUKLARIMIZIN KOMPOZİSYON YAZMA BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ VE KOMPOZİSYON YAZMAYA TEŞVİK EDİLMESİ ADINA GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Lefkoşa, 28 Mayıs 2017 : İlkokullar arası “Kooperatifçilik, Tasarruf ve Hayallerim” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kooperatif Merkez Bankası’nın Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile birlikte bu yıl ilk kez düzenlediği, ilkokullar arası kompozisyon yarışmasının ödül töreni Lefkoşa Bedesten’de yapıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr.Özdemir Berova’nın da katıldığı ödül töreninde dereceye giren öğrencilere çeşitli ödül verilirken, dereceye giren okul ve öğretmenlere de plaket ve sertifika takdim edildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Özdemir Berova törende yaptığı konuşmada, bilgiyle donattıkları çocukların düşünebilme, hayal kurabilme ve en önemlisi de düşüncelerini ifade edip, yazıya aktarabilmelerinin önemini vurguladı.

Özdemir Berova, bakanlık olarak birçok alanda olduğu gibi çocukların kompozisyon yazma becerilerinin geliştirilmesi ve kompozisyon yazmaya teşvik edilmesi amacıyla bir takım çalışmalar yaptıklarını belirterek, Koopbank gibi birçok kurum ve kuruluşun da bu çalışmalara destek verdiğini kaydetti.

Berova, bu bağlamda Kıbrıs Türk toplumunun varoluş mücadelesinde ekonomik anlamda ayakta kalabilme adına büyük önem taşıyan kooperatifçilik ve kooperatif oluşturmayla ilgili “Kooperatifçilik, Tasarruf ve Hayallerim”  konusunu seçtikleri kaydetti.

“BU TÜR YARIŞMALARIN DEVAMI ÖNEMLİ ”

Kompozisyon yazma cesareti gösterip, kendini ifade edebilen her öğrencinin bu yarışmanın kazananı olduğunu belirten Berova, çocuklarda oluşturduğu algıyı yazılı olarak ifade edebilme fırsatı verdiği için Koopbank yönetimine teşekkür etti.

Berova, yazma becerisini geliştirme adına bu tür yarışmaların devamının önemli olduğunun da altını çizdi.

ATAMAN: “TASARRUF ÜLKE GELİŞİMİNİN OLMAZSSA OLMAZIDIR”

Koopbank Genel Müdürü Kemal Ataman ise ödül töreninde yaptığı konuşmada, tasarrufun bir ülkenin gelişmesinin olmazsa olmazı olduğuna vurgu yaptı. Kompozisyonlar aracılığıyla tasarrufun öneminin çok iyi bilindiğini ve gözlemlendiğini kaydeden Ataman, hayallerin de bu doğrultuda önemine dikkat çekti.

Ataman, ilk kez gerçekleştirdikleri bu kompozisyon yarışmasıyla geleceğin sanatçıları, siyasetçileri, iş insanları olacak çocuklara, bir yandan tasarruf bilincini öğretmeyi, diğer yandan ise kooperatifçiliğin önemine dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirtti. Ataman, projeye gelen katılımın, Koopbank’ın bundan sonra da çocuklara ve gençlere daha fazla yatırım yapması gerekliliğini gösterdiğini ve güçlü kurumların projeler geliştirerek geleceğe daha fazla eğilmesinin elzem olduğunu vurguladı.

Ataman “Benzer projelerimiz bundan sonra da devam edecek ve biz üzerimize düşen ne varsa yapmayı sürdüreceğiz” sözlerini kullandı.

BİRİNCİ LEFKE İSTİKLAL İLKOKULU’NDAN DİLAN ÖKSÜZ

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Koopbank’ın işbirliği içerisinde düzenlenen “Kooperatifçilik, Tasarruf ve Hayallerim” konulu yarışmayanın birincisi Lefke İstiklal İlkokulu’ndan “Küçük Küçük Birikimler ve Gerçekleşen Hayaller” kompozisyonu ile Dilan Öksüz oldu. İkinciliği ise TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden “Arkadaşlık Kooperatifi” isimli kompozisyonu ile Salih Tüccaroğlu ve üçüncülüğü Vadili İlkokulu’ndan “Geleceğe Emin Adımlarla Yürümek” isimli kompozisyonu ile Fatma Kenanoğlu oldu.

Öte yandan Eda Demirbaş “Kıbrıs Patatesinin Öyküsü” , Medine Göz “Hayal Dünyam” ve Bekir Korkmaz “Damla Damla Hayallerim” kompozisyonu ile mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada Demir Güven “Kooperatif” ve Nehir Karadağlı “Küçük Birikimler” isimli kompozisyonlarıyla Koopbank özel ödülünün sahibi oldu.

 

Bu haber toplam 1100 defa okunmuştur
“Kooperatifçilik, Tasarruf Ve Hayalleri”Ni Anlatan Öğrencilere Ödülleri Verildi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans