Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngiltere'deki Terör Saldırısı
24 Mayıs 2017 Çarşamba Saat 13:43

İngiltere'deki Terör Saldırısı

Fransa Cumhurbaşkanı EmmanuelMacron, ülkesinin İngiltere ile teröre karşı mücadele için işbirliğinde bütün imkanlarını seferber edeceğini bildirdi.

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON, İNGİLTERE BAŞBAKANI MAY İLE GÖRÜŞTÜ

MACRON, ÜLKESİNİN İNGİLTERE İLE TERÖRE KARŞI İŞBİRLİĞİNDE BÜTÜN İMKANLARIYLA SEFERBER EDECEĞİNİ BİLDİRDİ

Paris, 23 Mayıs 17 : Fransa Cumhurbaşkanı EmmanuelMacron, ülkesinin İngiltere ile teröre karşı mücadele için işbirliğinde bütün imkanlarını seferber edeceğini bildirdi.

Macron, Manchester kentindeki terör saldırıyla ilgili olarak İngiltere Başbakanı Theresa May ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Macron, bu görüşmede May'a, "Fransa'nın, İngiltere ile teröre karşı mücadelede işbirliği için bütün imkanlarını seferber edeceğini" söyledi.

Macron, May ile yaptığı telefon görüşmesini ardından Başbakan ÉdouardPhilippe ile taziye defteri imzalamak için Paris'teki İngiltere Büyükelçiliğine gitti.

Macron, burada yaptığı kısa konuşmada ise Avrupa'da teröre karşı işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda kararlı olduğu mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Macron ayrıca yarın yapılacak haftalık Bakanlar Kurulu toplantısının ardından son terör saldırılarının ele alınması için Milli Güvenlik Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdığını açıkladı.

Macron, bu toplantıda özellikle Fransa ve İngiltere arasında teröre karşı mücadelede işbirliği konusunda istihbarat servisleri arasındaki koordinasyonun artırılması konusunun ele alınacağını belirtti.

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur
İngiltere'deki Terör Saldırısı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans