Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Venezuela'da Gösteriler...
22 Mayıs 2017 Pazartesi Saat 11:05

Venezuela'da Gösteriler...

Venezuela'da devam eden hükümet karşıtı gösterilerde protestocular, başkent Caracas'ta bir ana yolu kapattı.

GÖSTERİCİLER ANA YOLU KAPATTI

MART SONUNDAN BU YANA DEVAM EDEN HÜKÜMET KARŞITI PROTESTOLARDA 46 KİŞİ ÖLDÜ

Caracas, 21 Mayıs 17 : Venezuela'da devam eden hükümet karşıtı gösterilerde protestocular, başkent Caracas'ta bir ana yolu kapattı.

Caracas'ta, çok sayıda hükümet karşıtı gösterici, beyaz tişört giyerek, yaptıkları gaz maskelerini takarak protesto gösterisi yaptı.

Ana yolu trafiğe kapatan göstericilere karşı önlem alan askerler şehrin merkezine ulaşımı engelledi. Bazı metro istasyonlarına girişler de durduruldu.

Ülkede yükselen enflasyondan, artan cinayet oranlarından ve gıda kıtlığından Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu sorumlu tutan göstericiler, seçimlerin yenilenmesini talep ediyor.

Ülkedeki toplumsal hoşnutsuzluk, Maduro liderliğindeki hükümetin kontrol ettiği Yüksek Mahkemenin 31 Mart'ta kongrenin yetkilerini elinden aldığını açıklamasıyla sokak protestolarına dönüşmüştü.

Venezuela'da mart sonundan bu yana devam eden hükümet karşıtı protestolarda 46 kişi öldü, yüzlerce kişi yaralandı ve birçok kişi de gözaltına alındı.

Muhalefet, ölümlerden orantısız güç kullanan güvenlik kuvvetlerini ve hükümet yanlısı milisleri sorumlu tutuyor. Maduro ise protestolara katılan aşırı sağcı radikallerin suç çeteleriyle iş birliği içinde şiddeti körüklediğini savunuyor.

Bu haber toplam 172 defa okunmuştur
Venezuela'da Gösteriler... Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans