Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eıde Anastasiadis'le Görüştü
12 Mayıs 2017 Cuma Saat 17:37

Eıde Anastasiadis'le Görüştü

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bu akşam yapılacak liderler görüşmesi çerçevesinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le görüştü.

Lefkoşa, 11 Mayıs 17 : BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, bu akşam yapılacak liderler görüşmesi çerçevesinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le görüştü.

Rum haber kaynaklarına göre görüşmenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Eide, Anastasiadis’e, geçen hafta New York’ta yaptığı temaslarıyla ilgili bilgiler verdiğini söyledi.

Anastasiadis’e, BM’nin, iki liderin Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin fırsattan yararlanabilmesi için elinden geldiği kadar katkı koymaya kararlı olduğu mesajını aktardığını belirten Eide, ayrıca Anastasiadis’le, müzakerelerde atılacak adımları ele aldıklarını, aynısını öğleden sonra bir araya geleceği Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla da yapacağını ifade etti.

Eide, 17 Mayıs’taki liderler toplantısında ise görüşmelerin bir değerlendirilmesinin yapılacağını belirtti.

Gerek içte, gerekse dışta, görüşmeleri saran zor bir atmosfer olduğundan söz ederek; tüm tarafları, görüşmelerde daha fazla sorun yaratabilecek herhangi bir gerginliği azaltmak için her türlü çabayı göstermeye çağıran Eide, liderlerin son aşamaya geçmeyi başarmaları için uygun atmosferin yaratılması gerektiğini ifade etti.

Bu haber toplam 1289 defa okunmuştur
Eıde Anastasiadis'le Görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans