Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fransa'da Terör Alarmı
20 Nisan 2017 Perşembe Saat 08:40

Fransa'da Terör Alarmı

Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, terör saldırısı hazırlığı içinde oldukları gerekçesiyle bu sabah tutuklanan iki zanlının evinde yapılan aramada çok sayıda silah ve önemli miktarda patlayıcı ele geçirildiğini bildirdi.

PARİS SAVCISI MOLINS, TERÖR SALDIRISI HAZIRLIĞI İÇİNDE OLDUKLARI GEREKÇESİYLE TUTUKLANAN İKİ ZANLININ EVİNDE ÖNEMLİ MİKTARDA PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Paris, 19 Nisan 17 : Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, terör saldırısı hazırlığı içinde oldukları gerekçesiyle bu sabah tutuklanan iki zanlının evinde yapılan aramada çok sayıda silah ve önemli miktarda patlayıcı ele geçirildiğini bildirdi.

Molins, dün sabah Marsilya’da düzenlenen operasyonla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

Tutuklanan 29 yaşındaki Mahiedine Merabet ve 23 yaşındaki Clement Baur'un cezaevinde tanışıp, iki ay süreyle aynı hücreyi paylaştıklarının belirlendiğini ifade eden Molins, Baur'un Belçika’daki radikal dinci terör örgütü ile yakın bağlantı içinde olduğunu belirtti.

Molins, "Yapılan ilk sorgulama ve sanıkların evinde yapılan aramalar, bu kişilerin bir terör saldırı öncesinde olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Kaldıkları evde yapılan aramada, DEAŞ bayrağı, bir otomatik tüfek, bir otomatik tabanca ile normal tabanca, çok sayıda mermi, 3 kilo TATP patlayıcısı ile bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi." dedi.

Bir el yapımı bombanın her an kullanılmaya hazır bir şekilde bulunduğuna dikkati çeken Molins, bu kişilerin saldırı için nereyi hedef aldıkları konusunda görüş belirtmenin ise henüz erken olduğunu ifade etti.

Molins, Fransız vatandaşı olan iki zanlının da uzun süredir istihbarat servisi tarafından izlendiğini sözlerine ekledi.

Ülkede 13 Kasım 2015'te meydana gelen, 130'dan fazla kişinin hayatını kaybettiği terör saldırıları sonrası olağanüstü hal ilan edilmişti. Olağanüstü hal, cumhurbaşkanı ve parlamento seçimlerini de kapsayacak şekilde uzatılmıştı.

Bu haber toplam 190 defa okunmuştur
Fransa'da Terör Alarmı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans