Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriye Konusu…
20 Nisan 2017 Perşembe Saat 08:40

Suriye Konusu…

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye krizinin çözümü için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) onaylanan kararın dışında bir plan bulunmadığını söyledi.

LAVROV: "BİZİM İÇİN BİR PLAN VAR, O DA BM GÜVENLİK KONSEYİNİN 2254 SAYILI KARARI"

Moskova, 19 Nisan 17 :  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye krizinin çözümü için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde onaylanan kararın dışında bir plan bulunmadığını söyledi.

Lavrov, Gürcistan'dan tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Abhazya'da düzenlenen basın toplantısında, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Moskova ziyaretinde Suriye'de rejim değişikliğini de öngören bir planın masaya gelip gelmediği sorusu üzerine, Tillerson ile Suriye konusunu detaylı bir şekilde değerlendirdiklerini belirterek "Bizim için bir plan var, o da Suriye'nin kaderini Suriye halkının belirleyeceği belirtilen BMGK'nın 2254 sayılı kararı. Bu kararın uygulanmasından başka bir alternatif bulunmadığına inanıyorum." ifadesini kullandı.

Rejimin İdlib'in Han Şeyhun beldesinde düzenlediği kimyasal saldırıyı provokasyon olarak gördüklerini yineleyen Lavrov, Suriye'de "bazı güçlerin" rejim değişikliği için suni sebepler üretmeye çalıştığını ileri sürdü.

Bu haber toplam 179 defa okunmuştur
Suriye Konusu… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans