Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ercan Havaalanı Bölgesinde Çekirge Sürüsü…
20 Nisan 2017 Perşembe Saat 08:39

Ercan Havaalanı Bölgesinde Çekirge Sürüsü…

Tarım Dairesi, Ercan Havaalanı ile DÜÇ Keçicilik Ünitesi arasında kalan arazilerde yoğun çekirge sürüsüne (Fas Çekirgesi) rastlandığını ve kimyasal ilaçlama yapılacağını bildirdi. Daire, ilaçlama nedeniyle ikinci duyuruya kadar söz

YARINDAN İTİBAREN KİMYASAL MÜCADELE BAŞLATILIYOR…

HAYVAN OTLATILMAMASI VE HASAT YAPILMAMASI KONUSUNDA ÜRETİCİLER UYARILDI

Lefkoşa, 19 Nisan 17 : Tarım Dairesi, Ercan Havaalanı ile DÜÇ Keçicilik Ünitesi arasında kalan arazilerde yoğun çekirge sürüsüne rastlandığını ve kimyasal ilaçlama yapılacağını bildirdi. Daire, ilaçlama nedeniyle ikinci duyuruya kadar sözkonusu bölgede hasat yapılmaması ve  hayvan otlatılmaması konusunda üreticileri uyardı.

Daireden yapılan yazılı açıklamada, bitkileri yiyerek ve  sapları keserek büyük zarar veren çekirgelerin, ayrıca virüs taşıyabileceği ve temiz bitkilere bulaştırabileceği kaydedildi.

Ercan Havaalanı ile DÜÇ Keçicilik Ünitesi arasında kalan arazilerde çekirgelere karşı Devlet Üretme Çiftlikleri Dairesi ile işbirliği halinde yarından itibaren kimyasal mücadele başlatılacağını bildiren Tarım Dairesi, bu bölgelerde ikinci bir duyuruya kadar hayvan otlatılmaması ve hasat yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Bu haber toplam 1117 defa okunmuştur
Ercan Havaalanı Bölgesinde Çekirge Sürüsü… Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans