Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25. Gazimağusa Çocuk Festivali’Nde 20. Resim Çizme Şöleni Yapıldı
16 Nisan 2017 Pazar Saat 11:36

25. Gazimağusa Çocuk Festivali’Nde 20. Resim Çizme Şöleni Yapıldı

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 25.’sİ düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 20. Resim Çizme Şölen yapıldı.

ARTER: “ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ VE YÜZLERİNİN GÜLMESİ İÇİN SANATA VE SPORA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Lefkoşa, 15 Nisan 17 : Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 25.’sİ düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde 20. Resim Çizme Şölen yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, her yıl 27 Mart- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 25. Gazimağusa Çocuk Festivali, bu yıl da binlerce çocuğu birbirinden renkli etkinliklerde buluşturmaya devam ediyor.

Çanakkale Ortaokulu ve Şht. Hüseyin Akil İlkokulu’nda gerçekleştirilen 20. Resim Çizme Yarışması’na katılan çocuklar, hünerlerini resim kâğıdına döktü. Yarışmada 1 ve 2. sınıflar “Ailemiz”, “Sevdiğim Mevsim” konularını; 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Lunapark’ta Eğlence ” veya “Göçmen Kuşlar Gölette” konularını işlediler. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin çocukların yeteneklerini ön plana çıkaran etkinliklerinden biri olan Resim Çizme Şöleni’nde dereceye girenler Türksal İnce başkanlığında Taylan Oğuzkan, Cemal Tunceri, Zühre Özkaraman ve Ali Genç’ten oluşan jüri tarafından belirlenecek.

Etkinlikte bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak Mağusa Kültür Derneği ile Gazimağusa 25. Çocuk Festivali kapsamında 20. Resim Çizme şöleni düzenlemekten heyecan duyduklarını ve 15 Nisan Dünya Sanat Günü olmasından dolayı şölene katılan çocukların hepsini birer sanatçı olarak gördüğünü ifade etti. Arter, 850’nin üzerinde katılımın olduğu şölen havasındaki etkinlikte bulunmaktan dolayı mutluluğunu ifade etti.

Arter, çocukların duygularını ve yeteneklerini gösterebilmesi açısından etkinliklerin çok önemli olduğunu, şölene gösterilen ilginin kendisini mutlu ettiğini ve Gazimağusa Belediyesi olarak sanata ve spora desteğe devam edeceklerini, çocukların ve gençlerin yüzlerinin gülmesini istediklerine vurgu yaptı. Arter, büyük katılımdan dolayı velilere, öğrencilere ve organizasyonun yapılmasında gönüllü çalışan Mağusa Kültür Derneği’nin eğitmenlerine, jüri üyelerine, okul idarecilerine ve katkısı olan öğretmenlere teşekkür etti.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Dudu Cumaoğulları da konuşmasında, Mağusa Kültür Derneği olarak yıllardır tamamen gönüllü olarak, çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak için çalıştıklarını ifade etti. Cumaoğulları, çocukların yaptığı etkinliklerde gelişmelerini sağlamanın önemli olduğunu, şölene yüksek katılım gösteren velilere, öğrencilere ve gönüllü olarak görev yapan öğretmenlere, bu anlamlı şölene kapılarını açan Çanakkale Ortaokulu ve Hüseyin Akil İlkokulu yönetimine, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter etkinlikte, okul yöneticilerine katkılarından dolayı hediyeler de verdi.

- 25.GAZİMAĞUSA ÇOCUK FESTİVALİ PROGRAMI EKTE

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
25. Gazimağusa Çocuk Festivali’Nde 20. Resim Çizme Şöleni Yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans