Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tbk Gaziler Derneği Kıbrıs Gazilerinin Yavuz Çıkarma Plajı’Na Sokulmamasını Kınadı
11 Nisan 2017 Salı Saat 09:45

Tbk Gaziler Derneği Kıbrıs Gazilerinin Yavuz Çıkarma Plajı’Na Sokulmamasını Kınadı

TBK Gaziler Derneği Başkanı Adil Çümen, Muğla Belediyesi tarafından adayı ziyaret amacıyla gönderilen 125 Kıbrıs Gazisi’nin Yavuz Çıkarma Plajı’na sokulmamasını kınadı.

Lefkoşa, 10 Nisan 11 : TBK Gaziler Derneği Başkanı Adil Çümen, Muğla Belediyesi tarafından adayı ziyaret amacıyla gönderilen 125 Kıbrıs Gazisi’nin Yavuz Çıkarma Plajı’na sokulmamasını kınadı.

Çümen yayınladığı bildiride, her karışında alın teri ve kanı olan Kıbrıs Gazileri’nin böyle aşağılayıcı tavırlara maruz kalması çok üzücü bir olay olduğunu ifade ederek, sebep olan kuruluşları esefle kınadığını kaydetti.

Çümen konu ile ilgili şunları ifade etti:

“Geçtiğimiz günlerde Muğla Belediyesi tarafından gönderilen ve yıllardan sonra adamızı ziyaret etmek için gelen 125 silah arkadaşımızın Yavuz Çıkarma Plajına sokulmaması çok üzücü bir olaydır. Vatanımızı kurtarmak için genç yaşta canımızı ortaya koyarak şehitler vererek geldiğimiz bu toprakların her karışında alın teri ve kanı olan Kıbrıs Gazileri’nin böyle aşağılayıcı tavırlara maruz kalmasına sebep olan kuruluşları esefle kınıyoruz.”

Bu haber toplam 1279 defa okunmuştur
Tbk Gaziler Derneği Kıbrıs Gazilerinin Yavuz Çıkarma Plajı’Na Sokulmamasını Kınadı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans