Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gaü Yetkilileri Gagavuzya’Da...
07 Kasım 2016 Pazartesi Saat 09:05

Gaü Yetkilileri Gagavuzya’Da...

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, Gagavuzya Cumhurbaşkanı Irina Vlah ile bir araya geldiği bildirildi.

SERHAT AKPINAR, GAGAVUZYA CUMHURBAŞKANI IRINA VLAH’LA BİR ARAYA GELDİ

Lefkoşa, 6 Kasım 16 : Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, Gagavuzya Cumhurbaşkanı Irina Vlah ile bir araya geldiği bildirildi.

Vlah, "2'nci Uluslararası Yatırım Formu" için Gagavuzya'nın başkenti Komrat'ta bulunan Akpınar’ı kabul etti. Görüşmede Akpınar’a GAÜ Yöneticiler Kurulu Başkan Vekili Olgun Üstün eşlik etti.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, Gagavuzya Cumhurbaşkanlığı makamında yer alan kabulde, işbirliği olanakları ele alınırken; Cumhurbaşkanı Vlah, GAÜ’nün ve yan kuruluşlarının ülkelerine gösterdiği ilgiye teşekkür etti.

Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti'nin, arzu ettikleri hızdaki sosyo-ekonomik kalkınma amaçları için; istikrar içeren yabancı yatırımcı ve yatırım gücüne ihtiyacı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Irina Vlah, GAÜ gibi uluslararası yetkinliğini ve gücünü kanıtlamış kurum ve organizasyonların, Gagavuzya'daki olası yatırımlarının önünü açabilmek için, gerekli yasal alt yapıyı da hazırladıklarını söyledi.

AKPINAR: “YÜZÜMÜZ HEM AÇIK, HEM DE DÜNYAYA DÖNÜK”

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ise, Gagavuzya Cumhurbaşkanı İrina Vlah'ın sıcak kabulünden ve sergilediği dostça yaklaşımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkürlerini iletti.

Akpınar, “GAÜ'nün yüzü dünyaya dönüktür. Ne mutlu ki, bunu yaparken de bizim yüzümüz apaçıktır. Bütün bu anlamlar çizgisinde, Gagavuzya, Moldova ve diğer ülkelerde varlığımızı sürdürüyoruz. Gagavuzya'ya öğrenci taşımak, bu oranda yurt yapmak gibi düşüncelerimizi, her adımda iş birliği olanağı arayan,  Gagavuzya yönetimi ile paylaşıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1517 defa okunmuştur
Gaü Yetkilileri Gagavuzya’Da... Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
kamagra jel kamagra
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans