Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Meme Kanserinde Erken Tanı’
05 Ekim 2016 Çarşamba Saat 17:32

‘Meme Kanserinde Erken Tanı’

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı dolayısıyla Kanser Hastaları Yardım Derneği çeşitli etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler çerçevesinde Ergazi’de bugün ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ konusunda bir bilgilendirme to

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık ayı dolayısıyla Kanser Hastaları Yardım Derneği çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Etkinlikler çerçevesinde Ergazi’de bugün ‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ konusunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İskele Belediyesi işbirliğinde bugün ilki düzenlenen toplantı, önümüzdeki günlerde Görneç, Yedikonuk ve Dipkarpaz bölgelerinde de devam edecek.

Erken Tanı’da halkı bilgilendirmek amacını taşıyan toplantıların Ergazi gerçekleştirilen ilk toplantıya halkın ilgisi büyüktü.

Toplantıda konuşan Kanser Hastaları Yardım Derneği İskele Bölge Sorumlusu Ersin Nizam, Kanser Hastaları Yardım Derneği olarak bayanları erken tanı konusunda bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirterek,hastalığın her geçen gün arttığını bu noktada da erken tanının büyük önem taşıdığını ifade etti.

Derneğin Eğitim Uzmanı Dr. Mine Çağlar da toplantıda yaptığı konuşmada, dernek olarak belediyeler işbirliğinde meme kanserinde halkı bilinçlendirme toplantıları düzenlediklerini belirterek,ilki Ergazi de düzenlenen toplantıların önümüzdeki günlerde Görneç,Yedikonuk ve Dipkarpaz da da yapılacağını açıkladı.
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da sosyal sorumluluk çerçevesinde her yıl çeşitli faaliyetler yaptıklarını, Kanser Hastaları Yardım Derneği işbirliğinde böylesi bir toplantıya katkı koymaktan da mutlu olduklarını belirtti ve bu hastalıkta erken tanının öneminin büyük olduğunu söyleyerek,bu tür toplantıların çeşitli bölgelerde de sürdürüleceğini kaydetti.

Bu haber toplam 1553 defa okunmuştur
‘Meme Kanserinde Erken Tanı’ Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans