Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzinsiz Reklam Levhaları Kaldırılıyor
26 Şubat 2016 Cuma Saat 17:36

İzinsiz Reklam Levhaları Kaldırılıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi, sınırları içerisindeki, yasaya uygun olmayan ve görsel kirliliğe yol açan reklam levhalarını kaldırmaya başladı.

Lefkoşa Türk Beşediyesi’inden verilen bilgiye göre, cadde ve sokaklarda bulunan, elektrik direkleri üzerindeki levhalar, seyyar yönlendirme levhaları ve park yapılmaz uyarıcıları LTB ekipleri tarafından kaldırılıyor.

Yeni çalışmayla, ilan ve reklam araçlarının Lefkoşa sınırları içerisinde yol açtığı görsel kirlilik, güvenlik ve bilgilendirme sorunlarının ortadan kaldırılması; ilan ve reklâm araçlarının kentin görselliği ve estetiğine katkı sağlamak üzere kullanımının düzenlenmesinin amaçlandığı kaydedildi.

Lefkoşa Tütk Belediyesi’nin ocak ayında, belediye sınırları dahilinde, özel mülk içerisine reklam levhası asmak, bildiri dağıtmak isteyen; reklam, afiş, pankart gibi şeyleri teşhir etmek isteyen işyeri sahiplerine, LTB Reklam Şubesi’ne müracaatta bulunma çağrısı yaptığı anımsatılan açıklamada, LTB’nin kentin bütünlüğünü bozmayacak yeni yönlendirme reklam panolarını da şehrin çeşitli noktalarına yerleştirmeye başladığı kaydedildi.

Bu haber toplam 1405 defa okunmuştur
İzinsiz Reklam Levhaları Kaldırılıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : info@kktcmedya.com | Yazılım: Doğru Ajans